Fundacja KTO wsparła ciekawy pomysł pomocy osobom z niepełnosprawnościami

19-20.10.2023 odbył się ciekawy wyjazd grupy fotograficznej prowadzonej przez Pana Gerarda (terapeuty zajęciowego i pasjonata fotografii, gór i rowerowych wycieczek) ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Wyjazd pod hasłem: „Złota polska jesień w obiektywie” przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością z powodu choroby psychicznej wsparła Fundacja KTO, użyczając środek transportu do przewodu osób i sprzętu fotograficznego. Taki trening funkcji poznawczych, obcowania z przyrodą, czerpania z zasobów i walorów naszego regionu, to z jednej strony okazja do rozwijania pasji, ale też wspaniała rehabilitacja. Ruch, odpoczynek, bycie w grupie, wspólne rozmowy i praca nad fotografowaniem najpiękniejszych walorów jesieni w górach, to sposoby na dbanie o zdrowie psychiczne.