Zapraszamy do lektury książki pt. „Niepełnosprawność intelektualna to nie jest choroba”

Fundacja KTO jest współwydawcą książki autorstwa Tadeusza Walczaka pt. Niepełnosprawność intelektualna to nie jest choroba.

okładka

Autor jest ojcem osoby niepełnosprawnej i podjął próbę zanalizowania zmagań swojej rodziny z problemami wynikającym i z faktu przyjścia na świat dziecka niepełnosprawnego intelektualnie. Z podobnymi wątpliwościami, pytaniami i dylematami, codziennymi troskami zmaga się bardzo wielu rodziców. W wyniku tych problemów często czują się osamotnieni, nierozumiani, przemęczeni i zrezygnowani. Nie ma prostych i jednoznacznych odpowiedzi, jak radzić sobie w takiej sytuacji, jak kształtować życie rodzinne, jak wspierać swoje dziecko, by w przyszłości stało się samodzielnym dorosłym. Dlatego refleksje i doświadczenia własne opisane w księżce Pana Walczaka mogą być cenną wskazówką dla innych rodziców, być źródłem nadziei i wsparcia.

Niebawem Fundacja przekaże egzemplarze książki do zbiorów Biblioteki Publicznej w Słopnicach, skąd każdy będzie mógł ją wypożyczyć.
Zaś osoby zainteresowane jej nabyciem mogą zgłosić się do Fundacji.
Fundacja planuje także organizację spotkania dyskusyjnego z autorem książki, o czym będziemy informować.